Logo Loading
  • 0 artykułów - 0,00 
    • Brak produktu w koszyku

Blog

Systemy zamocowań dla budownictwa i przemysłu

Trutek Fasteners specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych osadzaków gazowych i prochowych dla budownictwa. Jesteśmy dumni z tego, że tworzymy funkcjonalne oraz zaawansowane technologicznie rozwiązania, które zwiększają satysfakcję użytkowników. Nasza obszerna oferta osadzaków gazowych i prochowych przeznaczona jest do szerokiej gamy zastosowań i umożliwia osadzanie w betonie, stali oraz drewnie.

Innowacyjne cechy osadzaków Trutek pomagają utrzymać stałą i wysoką wydajność pracy oraz ograniczyć czas przestojów spowodowanych serwisowaniem i naprawami. Oferujemy pełną gamę materiałów eksploatacyjnych do naszych produktów (gazy, gwoździe i naboje), a także zapewniamy kompleksowy serwis naszym Klientom. Dokonując przeglądu osadzaków dostępnych w oręży Trutka, rozpocząć należy od modelu sztandarowego.

Osadzak gazowy TGT C38 to czołówka techniki osadzania. Do ścisłych liderów na polskim rynku osadzaków gazowych zaliczyć można oprócz Trutka jeszcze: HILTI GX 3-ME, SPIT PULSA, a także R-RAWL-SC40 firmy Koelner. Konkurencja wymusiła na każdym z producentów szlifowanie praktycznych i ergonomicznych walorów, aby wyróżnić swój produkt na sklepowej ladzie. Ciągłe uskutecznianie dyktuje także kwestia rozwoju techniki budownictwa, innowacja w zakresie montażu profili czy instalacji. Czas to pieniądz, a więc skuteczność i tempo prac niesie ze sobą oszczędność na wielu płaszczyznach, przede wszystkim ekonomicznych.

 

Technika osadzania w betonie, stali czy cegle przy użyciu elektronarzędzi to oszczędzony czas, zasoby ludzkie, energia. Każdy kierownik budowy wie, ile kosztuje roboczogodzina, bo to przekłada się na wywiązanie z kontraktu. Siła mięśni ludzkich skupiona wokół zastosowania narzędzi do osadzania to szybkie tempo prac i widoczne efekty. Podłoże do osadzania jest najmniej istotne w przypadku osadzaka gazowego TGT C38, gdyż nie wymaga uprzedniego nawiercenia otworu. W związku z powyższym pozwala to na szybkie:

  • Mocowanie profili płyt G-K,
  • Mocowanie instalacji elektrycznych,
  • Mocowanie instalacji hydraulicznych,
  • Mocowanie korytek kablowych.

Opisowa specyfikacja osadzaka gazowego Trutek TGT C38.

Optymalna waga ok. 4 kg oraz podręczne wymiary sprawiają, że osadzak firmy Trutek doskonale prowadzi się podczas użytkowania. Automatyczny powrót tłoka to sprytna koncepcyjna cecha oszczędzająca dodatkowe ruchy operatora. Konstrukcja osadzaka to bezprzewodowa praca, gdyż do zasilania stosuje się specjalny gaz w pojemniku, skutkiem czego jedyna przewidziana przerwa w czasie pracy leżąca po stronie maszyny to czas poświęcony na wymianę pojemnika z gazem.

Zamocowania seryjne umożliwia wymienny system magazynków z gwoździami. Automatyczne pobieranie gwoździ z magazynka oraz szybkie i banalnie proste przezbrojenie osadzaka pozwala stosować pojedyncze gwoździe do zadań specjalnych. W zależności od zastosowanego magazynka – krótkiego na 30 gwoździ lub długiego na 40 gwoździ – można obliczyć tempo prac, wykorzystując wiedzę, że maksymalna częstotliwość pracy tego narzędzia to ok. 1200 osadzeń na godzinę. W przypadku ostatniego gwoździa w magazynku samoczynnie uruchamia się blokada spustu, co wydatnie zwiększa trwałość tłoka. Dodatkowo szeroki zakres temperatury pracy osadzaka (od -10  ̊C do 45  ̊C) nie nakłada ograniczeń czasowych związanych z pogodą.

Posiada on specjalne zabezpieczenie przed niepożądanym odpaleniem, co mocno podnosi bezpieczeństwo użytkowania. Produkt jest certyfikowany, co gwarantuje sprawdzoną i kontrolowaną jakość, pod którą podpisali się uczeni.

Akcesoria dedykowane do osadzaka TGT C38

Trutek posiada w swoim asortymencie załadunek do osadzaków gazowych. Amunicja w postaci gwoździ oraz gwoździ PREMIUM podzielona jest katalogowo na te, które stosować należy osobno do stali, osobno do pozostałych podłoży. Gwoździe do osadzaków gazowych oraz gwoździe PREMIUM do osadzaków gazowych posiadają aprobaty techniczne sygnowane logo Instytutu Techniki Budowlanej. Fabrycznie wkomponowane są w magazynek zawierający 10 sztuk. Poza załadunkiem dostępne są również podkładki stalowe do osadzaka gazowego, zabezpieczające podłoże i materiał przed zniszczeniem w czasie montażu, a także rozkładające równo siły nacisku. Dzięki temu zdecydowanie wzrasta trwałość i jakość wykonanej pracy, przez co przemawia precyzja i renoma wykonawcy, budując jego pozycję na rynku budowlanym.

Podkładka stalowa do osadzaka gazowego
Podkładka stalowa
Gwoździe PREMIUM do osadzaka gazowego TGT C38
Gwoździe PREMIUM
Gwoździe magazynkowe do osadzaka gazowego TGT C38
Gwoździe magazynkowe

 

 

 

 

 

Reasumując, osadzak gazowy TGT C38 to narzędzie emanujące wszechstronnymi walorami. Ergonomia, funkcjonalność i innowacyjność to główne cechy wyróżniające lidera swojej branży. Brak pejoratywnych znamion daje użytkownikom pewność, że inwestycja w ten sprzęt była dobrze ulokowaną inwestycją. Ilość sprzedawanych przez nas osadzaków na całym świecie daje pewność, że decydując się na ten produkt, nikt nie ryzykuje zakupu kota w worku. Mocowanie instalacji elektrycznych, hydraulicznych czy profili płyt G-K może odbywać się ze spektakularną prędkością i precyzją, o ile wybór padnie właśnie na

Na życzenie Klienta przedstawiciel firmy przeprowadzić może pokaz oraz szkolenie, jak prawidłowo wyglądać powinna eksploatacja narzędzia. Do obsługi nie jest wymagane ukończenie kursu, jednak warto skorzystać z wizyty Doradcy Technicznego firmy Trutek i przejść profesjonalny instruktaż, by maksymalnie wyeliminować potencjalne błędy i zapewnić pracownikom bezpieczeństwo oraz kompetencje.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą, zachęcamy do kontaktu:

info@trutek.com.pl

Tel. 22 701 93 25.