Logo Loading

Historia

Systemy zamocowań dla budownictwa i przemysłu

Trutek Fasteners

Historia

Historia marki TRUTEK rozpoczyna się w roku 2002 w Wielkiej Brytanii, gdzie jej założyciel – działający w branży budowlanej kilkadziesiąt lat – otwiera nowy biznes. Jego ideą jest produkcja i sprzedaż własnych fabrykatów, najlepszych jakościowo elementów do kotwienia i mocowania, sprzedawanych na całym świecie. Udaje się mu stworzyć markę TRUTEK, która z powodzeniem wyrusza na podbój Europy, oferując klientom towar w postaci: kotew chemicznych i mechanicznych, technik wiercenia i dłutowania, narzędzi do osadzania, a także uniwersalne kołki i kotwy.

W 2004 roku w Warszawie powstaje drugi oddział, jak się okazuje z biegiem czasu – najważniejszy. Na dzień dzisiejszy polska placówka pełni funkcję głównej siedziby firmy wraz z magazynem. Nasze fabryki zlokalizowane są zarówno w Polsce, jak i Europie Zachodniej i Azji Wschodniej. Głównym celem firmy TRUTEK jest spełnienie indywidualnych potrzeb klienta poprzez dostarczenie najwyższej jakości elementów mocujących oferowanym zarówno dużym odbiorcom, jak i mniejszym bezpośrednim. Produkty znalazły się w stałej ofercie punktów sprzedaży zamocowań budowlanych oraz profesjonalnych sieci materiałów budowlanych. 

W 2018 roku firma TRUTEK FASTENERS otworzyła produkcje kołków do izolacji w innowacyjnej technologii z zastosowaniem montażu bezpośredniego. Fabryka produkcyjna znajduje się na terenie Polski wspierając przy tym rozwój polskiej gospodarki. Celem firmy na kolejne lata jest uruchomienie kolejnej produkcji technik zamocowań w Polsce oraz zakup i budowa dużego centrum logistycznego wraz z halą produkcyjną na terenie kraju.